Ekspertja e turizmit thirrje agjencive shqiptare: Mos e shisni Shalën për 25 mijë lekë, është mëkat ta japësh e ta mbushësh me budallaçka

Duhet të lëçisni

Sulm me armë në shkollë në SHBA, humb jetën një person

Një person ka mbetur i vdekur në një shkollë të mesme në Noksvill të shtetit Tenesi pas një incidenti me armë zjarri që la...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën “Dhorkë Orgocka” po kryhen arnime për fushatë elektorale (film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Ekspertja e Turizmit Flora Xhemani Baba ka bërë një thirrje të fortë për një prej perlave të turizmit shqiptar Lumin e Shalës.

Sipas saj, 25 mijë lekë të vjetra për këtë destinacion janë shumë pak. Baba shkon edhe më tej duke thënë se është budallallëk që këtë destinacion ta mbushësh me budallaçka që nxjerrin “shalët”.

“Thirrje miqësore agjencive shqiptare:
Mos e shisni Shalën për 25 mijë lekë të vjetra se e shqyet! Është mëkat të shesësh një destinacion natyror elitar të kategorisë së parë për dy aspra dhe të shkosh ta mbushësh me plehra dhe me budallaçka që duan të nxjerrin shalët! Bëjeni 50 mijë lekë transportin vajtje-ardhje dhe 50 mijë drekën dhe guidën të përfshirë me detyrim, që të shmangni qeset nëpër ferra! Të shkojnë ata pak që e vlerësojnë! Dhe po s’erdhën turistë, kurrë mos ardhshin! Leruani ta eksplorojnë grupet e natyrëdashësve se ata dinë edhe ta mbrojnë. Se e bëtë si tregun e Gabit”, shkruan Baba!

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Sulm me armë në shkollë në SHBA, humb jetën një person

Një person ka mbetur i vdekur në një shkollë të mesme në Noksvill të shtetit Tenesi pas një incidenti me armë zjarri që la...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën “Dhorkë Orgocka” po kryhen arnime për fushatë elektorale (film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...