Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ditë tragjike/ De Biasi mbetet pranë popullit shqiptar: Forca Shqipëri!

Nga Ejona 0

Ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Gianni De Biasi shpreh dhimbjen dhe hidhërimin e thellë për vdekjen e 18 personave nga tërmeti ditën e sotme në Shqipëri.

Nëpërmjet një statusi në profilin e tij në ”Facebook”, ish-tekniku kuqezi lutet për kthim të normalitetit të vend. Ai i inkurajon njerëzit të tregohen më të guximshëm dhe më të fortë.

Mesazhi i De Biasit:
Con tutto il mio cuore esprimo la mia vicinanza, il mio dolore, per le vittime e per tutta la popolazione colpita dal terremoto in Albania. Spero fortissimamente che si torni al più presto alla normalità, e che ci sia un sostanzioso aiuto alle persone che hanno perso la loro casa! Condoglianze a chi ha perso i propri cari in questa dolorosa esperienza. Coraggio e tanta forza di reazione. Forza Albania!

Me gjithë zemrën time shpreh afërsinë, dhimbjen time, për viktimat dhe për të gjithë popullsinë e goditur nga tërmeti në Shqipëri. Shpresoj shumë që të ktheheni në normalitet sa më shpejt që të jetë e mundur, dhe se ka një ndihmë thelbësore për njerëzit që kanë humbur shtëpinë e tyre! Ngushëllime për ata që kanë humbur të dashurit në këtë përvojë të dhimbshme. Guxim dhe shumë forcë reagimi. Forca Shqipëri!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej