Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dinamika e ngjarjes/ Si u qëlluan tre të rinjtë në Berat nga babë e bir

Nga Klodiana 0

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e ndodhur në Berat, ku pronarët e një lavazhi qëlluan me armë ndaj qiramarrësve, pasi pretendonin se nuk iu është paguar qiraja në kohë.

Mësohet se pronari Vladimir Spahiu ka qëlluar me pistoletë nga makina drejt lavazhit, ndërsa djali i tij, Xhoni, ka qenë në drejtim të mjetit.

Raportohet se është qëlluar ndaj shtetasve Krenar Dinkallari, Erion Germaku dhe Muhamet Hysa, në momentin kur ndodheshin në lavash, por që fatmirësisht nuk janë lënduar. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “30 Vjetori”, në Berat.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej