Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dikur e donte Rama/ Veliaj propozon taksë për hyrjen në Tiranë (film)

Nga Ejona 0

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj do të propozojë vendosjen e një takse për të gjithë qytetarët që do të hyjnë në Tiranë për të marrë shërbime të ndryshme.

Në fjalën e tij në Komisionin e Ligjeve në Kuvend, Veliaj kërkoi që qeveria të miratojë një ligj të veçantë për Tiranën si kryeqytet, për të gjithë “përdoruesit e saj”.

“Të gjithë vijnë në Tiranë, duhet të themi që shërbimet që ofron Tirana si kryeseli e institucioneve ka një kosto dhe nuk llogaritet dot për banorë, por për përdorues”, tha Erion Veliaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej