Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Digjet ishulli në Greqi, forcat evakuojnë të gjithë banorët

Nga Ejona 0

Temperaturat e larta kanë favorizuar zjarrin i cili përfshiu ishullin e Elafonisosit në Greqi.

Mediat helene raportojnë se në terren gjenden një numër i madh forcash sigurie, zjarrëfikëseje, ndërsa të gjitha banorët janë evakuuar.

Ndërkohë 2 helikopterë po monitorojnë situatën nga ajri si dhe janë dërguar katër autobotë me ujë për të shuar flakët.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej