Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dibra, Shehu: Ndihma ekonomike do t’i jepet atij që i takon me ligj, jo në këmbim të votës

Nga Ejona 0

Kandidati i djathtë për kryetar të bashkisë Dibër, Sherefedin Shehu ka vijuar fushatën e tij në fshatrat Muhur dhe Fushë Muhur. Sherefedin Shehu gjatë bashkëbisedimit me banorët e zones  u shpreh se është kriminale që ndihma ekonomike të jepet në këmbim të votës. Ndihma ekonomike do t’i jepet atij që i takon me ligj tha Shehu.

Ai u premtoi banorëve se me ardhjen e tij në krye të Bashkisë, do ta kthejë administratën e Bashkisë në punë dhe do të kryejë investime në infrastrukturë, ujësjellës dhe kanalizime.

Shehu: “Ndihma ekonomike përdoret për vota. Ndihma ekonomike përdoret për presion. Ndihma ekonomike nuk paguhet  në kohë. Të gjitha këto janë abuzive. Ndihmën ekonomike vëllezër ua jep ligji, jo kryetari i bashkisë . ju garantoj se listat e ndihmës ekonomike do ti keni të shpallura atje në murin e njësisë administrative, që secili të shohë sa merr dhe kush e merr ndihmën ekonomike, që ndihma ekonomike të shkojë tek ai që i takon. Ne do të rikthejmë administratën në shërbimin tuaj. Ndërmarrja e Mirëmbajtjes së Rrugëve prioritet do të ketë zona, siç është zona juaj, Selishta, Zall Dardha, Reçi dhe Lura të cilat janë akoma të paasfaltuara. Ndërmarrja e Ujësjellësit në Peshkopi ka jo pak, ka 50 veta dhe nuk ka njerëz që vijnë për të zgjidhur problemet e furnizimit apo problemet e funksionimit të këtij sistemi.  Kjo ndërmarrje do të ketë njerëz nga ju që çdo ditë të kontrollojë funksionimin e sistemit”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej