Dhëndri i Berishës: Tentativa për vetëvrasje e Tahirit në Itali, 15 gjëra që nuk i dini për të

Duhet të lëçisni

Leonardo DiCaprio bën sërish thirrje që Lumi Vjosa të shpallet Park Kombëtar

Aktori i Hollywood-i, Leonardo DiCaprio ka reaguar sërish disa orë më parë dhe këtë herë ka bërë thirrje përmes Twitter, duke kërkuar shpalljen e...

Nuk kapën skafistin që do dërgonte 55 sirianë në Itali, gjykata lë në burg rojet bregdetare në Vlorë

Pesë rojet bregdetare të arrestuara në Vlorë për rastin e 55 sirianëve janë lënë në burg nga gjykata ditën e sotme. Rojet bregdetare akuzohen për...

Aksident i trefishtë në superstradën Lezhë-Shkodër, katër të plagosur

Një aksident i trefishtë automobilistik mësohet të ketë ndodhur në superstradën Lezhë-Shkodër tek kryqëzimi i fshatit Kakarriq. Në këtë kryqëzim u përplasën automjetet me...

Sondazhi: Gjysma e europianëve të pakënaqur me masat e marra kundër Covid në BE

Nga Chantal da Silva, euronews Sipas një sondazhi, pothuajse gjysma e europianëve janë të pakënaqur me masat që kanë marrë vendet e BE-së në përgjigje të...

Me anë të një postimi në facebook, dhëndri i Berishës, Jamarbër Malltezi, ka thënë “15 gjëra” sipas të cilit nuk i dimë për Saimir Tahirin. Gjithashtu Malltezi thotë që Tahiri ka tentuar edhe vetëvrasje në Itali.

Postimi i tij

“Ata qe me njohin mua jane te shokuar…” 15 gjera qe i dihen pa e njohur fare nga afer

Ata qe NUK e njohin Sajmir Tahirin dine shume per te. Dine qe Tahiri (1) u perdor nga Edi Rama si megafon dhe kalama me shkumes per te share dhe shpifur kunder kujdo qe ia diktonte shefi, (2) percmoi gjykatat kur ne vend qe te respektonte procesin gjyqsor shkonte me 20 deputete brenda ne salle gjykimi per presion, (3) u angazhua ne mbylljen e procesit te kondrabandes se ilaceve te farmacise se te atit, (4) pushoi ne menyre te paligjshme nga puna te gjithe ata police qe kapen kondrabanden e ilaceve te farmacise se te atit, (5) angazhoi bandat e kombinatit dhe te Shullazit per frikesim te votuesve ne proceset zgjedhore, (6) futi ne polici njerez te ketyre bandave (sic u pa ne atentatin ne rrugicat prane Rr. Kavajes), (7) bleu skafin fill pas zgjedhjeve te 2013 kur ne fuqi ishte ende moratorium per skafet, (8) ju dha makinen e vet kushurinjve trafikante qe te kryenin trafik me imunitet ministror, (9) injoroi shtetin ligjor dhe shperfilli detyrimet sipas vendimeve te gjykatave, (10) kreu evazion fiskal duke mos paguar miliona leke taksa pas shitjes se supozuar te makines (ky qe burgoste hallexhinjte pse kishin 100 euro detyrim per dritat), (11) emeroi drejtora policie bashkefshataret e vet qe benin jo vetem rojtarin dhe menaxherin e droges, por me raste edhe hamallin e droges, (12) arrestoi ish kreun e antidroges qe ju krijonte dhimbje koke kushurinjve te vet ne Vlore, (13) mbushi Shqiperine me droge duke korruptuar deri edhe te huaj qe benin deshmitarin e rreme, (14) fiku gjithe radaret per te mundesuar qe ne kater vite te mos kapej asnjehere ndonje gomone nga Shqiperia ndersa Italia kish 4 vjet qe i kapte dhe rregjistronte trafikantet, (15) dha deshmi te rreme (veper penale) ne gjyqin kunder Shullazit vec para pak ditesh. Tani qe i plasi qelbi nga pergjimet Italiane na mallengjeu se “ata qe e njohin shokohen…”

Ndersa ata qe e njohin mire dine edhe me shume. Te lodhin koken me historite e tij depresive dhe tendencat per vetevrasje ne Itali dhe kthimin ne Shqiperi pasi nuk bente dot shkollen jashte. Por keto jane tema qe nuk kane pike interesi publik”

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Leonardo DiCaprio bën sërish thirrje që Lumi Vjosa të shpallet Park Kombëtar

Aktori i Hollywood-i, Leonardo DiCaprio ka reaguar sërish disa orë më parë dhe këtë herë ka bërë thirrje përmes Twitter, duke kërkuar shpalljen e...

Nuk kapën skafistin që do dërgonte 55 sirianë në Itali, gjykata lë në burg rojet bregdetare në Vlorë

Pesë rojet bregdetare të arrestuara në Vlorë për rastin e 55 sirianëve janë lënë në burg nga gjykata ditën e sotme. Rojet bregdetare akuzohen për...

Aksident i trefishtë në superstradën Lezhë-Shkodër, katër të plagosur

Një aksident i trefishtë automobilistik mësohet të ketë ndodhur në superstradën Lezhë-Shkodër tek kryqëzimi i fshatit Kakarriq. Në këtë kryqëzim u përplasën automjetet me...

Sondazhi: Gjysma e europianëve të pakënaqur me masat e marra kundër Covid në BE

Nga Chantal da Silva, euronews Sipas një sondazhi, pothuajse gjysma e europianëve janë të pakënaqur me masat që kanë marrë vendet e BE-së në përgjigje të...

Aksident në aksin Lezhë-Milot, makina përplas 15-vjeçarin, shoqërohet shoferi

Një minoren ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga një makinë në Lezhë. Sipas informacioneve zyrtare, në aksin rrugor Lezhë-Milot, mjeti tip “Volkswagen” me...