Dëshmitari i fabrikuar i Ramës: Çdo natë komunikoj me të vdekurit, pi duhan me ta

Duhet të lëçisni

Britania i hap dritën e gjelbër vaksinës AstraZeneca, me gjithë pikëpyetjet

Britania i dha dritën e gjelbër vaksinës së kompanisë AstraZeneca për koronavirusin, me gjithë pikëpyetjet e ngritura nga ekspertët lidhur me disa nga të...

764 raste të reja dhe 12 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë konfirmuar 764 raste të reja, nga  1.827 testime të kryera për të dyshuar. Në orët e fundit...

Skandali/ Edi Rama hakmerret ndaj Veton Surroit

Këshilli i Qarkut Kukës i ka hequr ditën e sotme titullin “ Nderi i Qarkut Kukës” i dhënë në vitin 2015 publicistit she politikanit...

Koronavirusi i merr jetën artistes së njohur shqiptare, Lumturi Blloshmi

Covid-19 i ka marrë jetën artistes së njohur shqiptare, Lumturi Blloshmi. Ajo kishte disa ditë që ishte shtruar në spital në gjendje të rëndë. Ditën e...

Një histori e fabrikuar nga Top Channel dhe Edi Rama u mor mbrëmë nga televizionet kombëtare, të cilat e debatuan gjatë. Dëshmitari Milaim Bellanica pretendon se një kasetë me filmimet e masakrës së serbëve në Krushë të Madhe ia ka dorëzuar kreut aktual të opozitës, Lulzim Basha.

Ipyetur nga gazetari Enton Abilekaj, ai ngec pas pyetjes se kur e ka dorëzuar kasetën. Ai thotë se UNMIK ka shkuar te ai në prill, por Abilekaj thotë se UNMIK është formuar në qershor.

Por duket se Bellanica ka probleme të thella mendore. Ai ka deklaruar se “pi duhan me të vdekurit”.

Bellanica ka rrëfyer për “Frontal” se komunikon me të vdekurit, duke treguar përvojën e tij me një person që ia kishte marrë një të vdekuri duhanin, shkruan Gazeta Express.

“Çdo ditë më thonë si po shkel mbi gjakun tonë. Flas me ata, komunikoj me të vdekurit. Edhe pi duhan. I kam marrë duhanin, i kam thënë si nuk qohesh me pi duhan, ia kam marrë duhanin. Çdo ditë më thonë a të kujtohet kur ma more duhanin?”,- deklaroi ai për emisionin në T7.

Ai ka deklaruar edhe se nëna e tij e ka kapur duke folur me personat që nuk janë më.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Britania i hap dritën e gjelbër vaksinës AstraZeneca, me gjithë pikëpyetjet

Britania i dha dritën e gjelbër vaksinës së kompanisë AstraZeneca për koronavirusin, me gjithë pikëpyetjet e ngritura nga ekspertët lidhur me disa nga të...

764 raste të reja dhe 12 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë konfirmuar 764 raste të reja, nga  1.827 testime të kryera për të dyshuar. Në orët e fundit...

Skandali/ Edi Rama hakmerret ndaj Veton Surroit

Këshilli i Qarkut Kukës i ka hequr ditën e sotme titullin “ Nderi i Qarkut Kukës” i dhënë në vitin 2015 publicistit she politikanit...

Koronavirusi i merr jetën artistes së njohur shqiptare, Lumturi Blloshmi

Covid-19 i ka marrë jetën artistes së njohur shqiptare, Lumturi Blloshmi. Ajo kishte disa ditë që ishte shtruar në spital në gjendje të rëndë. Ditën e...

Për ato gra që nuk dorëzohen

Nga Evis Nasto “Po të quaj Eva, je dakort?” Kështu nisi biseda me 39- vjeçaren me origjinë nga verilindja, e vendosur në Tiranë prej 20vitesh....