Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Derbi i kryeqytetit/ “Guerrilsat” nisin marshimin (film)

Nga Klodiana 0

Tifozët e Partizanit janë organizuar të gjithë për të shkuar drejt stadiumit “Selman Stërmasi”, në vigjilje të derbit të madh të kryeqytetit me Tiranën.

Në rrugët e qytetit, me kore të shumta, ata kanë ndezur Tiranën, teksa të gjithë marshojnë drejt stadiumit, ku në orën 16:30 do të nisë edhe derbi.

Me risi vjen edhe Partizani në këtë takim. Klubi ka përdorur sot për herë të parë, autobusin e ri, i cili është i një prodhimi të viteve të fundit, dhe me një logo të re.
Gjithashtu, edhe të gjithë lojtarët e Partizanit janë të veshur me kostume, si për të qenë sa më zyrtarë në këtë ndeshje, që mund të kthehet në festë për ta.

Ndërkohë, kujtojmë se tifozët e organizuar të Tiranës, grupimi “Tirona Fanatics”, nuk do të jenë të pranishëm në këtë sfidë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej