Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dënimi i Saimir Tahirit, reagon ambasadori i BE

Nga Klodiana 0

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca lidhur me dënimin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, ka thënë se do të shohë më parë dosjen e tij dhe më pas do të komentojë këtë çështje.

“Si një ish-prokuror do të shikoj dosjen dhe më pas do i komentoj. Nuk mund të komentoj vendimin pa lexuar dosjen”-, tha Soreca.

Kujtojmë se mbrëmjen e djeshme Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të dënojë ish-ministrit të Brendshëm me 5 vite burg për shpërdorim detyre, por që do t’i konvertohet me 3 vjet shërbim prove për shkak të gjykimit të shkurtuar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej