Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Deklaratat e Metës për djegien e Kuvendit, 9 deputetë kërkesë për seancë dëgjimore me kreun e SHISH

Nga Ejona 0

Pas deklaratës së presidentit Meta në Komisionin Hetimor, i cili tha se vendimin për çdekretimin e datës së zgjedhjeve e mori pasi kishte informacione që parlamenti do të digjej, 9 deputetë të Kuvendit kanë reaguar.

Deputetët e Kuvendit të Republikës kanë bërë një kërkesë, përmes së cilës kërkojnë mbajtjen e një seance dëgjimore me kryetarin e Shërbimit Informativ Shtetëror, Helidon Bendo.

Pas kësaj kërkese kreu i këtij institucioni, Helidon Bendo do të thirret në Komisionin e Sigurisë për t’u pyetur  në lidhje me deklaratat e bëra nga kreu i Shtetit, Ilir Meta.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej