Debatet në grupin e PD-së/ Igli Cara: Ndal linçimit të Jozefina Topallit

Duhet të lëçisni

Asnjë vdekje Covid në vend, rastet e reja kapin nivelet më të ulëta që prej fillimit të pandemisë

Gjatë 24-orëve të fundit në vend nuk është shënuar asnjë vdekje Covid, ndërkohë që janë regjistruar 3 raste të reja nga 3027 testime të...

Nëna e Ronaldos flet për të ardhmen e yllit portugez: Do të luajë edhe 3 vite të tjera…

Nëna e Cristiano Ronaldos, Maria Dolores beson se djali i saj mund të luajë në nivelin më të lartë të futbollit edhe për disa...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Ndërron jetë 10 minuta pasi bëri dozën e dytë të Pfizer 56-vjeçarja në Greqi

Një 56-vjeçare në Greqi ka vdekur 10 minuta pas marrjes së dozës së dytë të Pfizer. Mediat fqinje raportojnë se gruaja ishte në dhomën...

Për 27 vjet s’e kam menduar që mund të shkonim në një vendim të tillë për bojkot zgjedhjesh, por do respektoj vendimin e grupit parlamentare dhe të zotit Basha.”

Deputeti i Partisë Demokratike, Igli Cara ishte pjesë e debatit në mbledhjen e grupit parlamentar, e cila përfundoi pak minuta më parë. Ai është bërë pjesë e debatit duke i kërkuar kryetarit të PD-së të ndalë ushtrinë e atyre që sulmojnë nëpër rrjetet sociale deputetët si Jozefina Topalli, Majlinda Bregu apo Eduard Selami, vetëm pse ata mendojnë ndryshe dhe kërkojnë të ndalin bojkotin e zgjedhjeve.

Në të gjitha rastet do t’i qëndroj vendimit të grupit parlamentar të PD-së dhe të zotit Basha dhe nëse do jetë për mospjesëmarrje në zgjedhje, ndonëse në 27 vjet anëtar i PD nuk e kisha menduar që mund të shkonim në një vendim të tillë politik… …vendimi ynë përfundimtar për zgjedhjet duhet të merret vetëm pasi te kemi shteruar çdo negociatë. …Linçimi publik i drejtuesve si Jozefina Topalli nga njerëz që nuk përfaqësojnë asgjë në PD, është një gjë që duhet ndalur urgjentisht, është shprehur Cara.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Asnjë vdekje Covid në vend, rastet e reja kapin nivelet më të ulëta që prej fillimit të pandemisë

Gjatë 24-orëve të fundit në vend nuk është shënuar asnjë vdekje Covid, ndërkohë që janë regjistruar 3 raste të reja nga 3027 testime të...

Nëna e Ronaldos flet për të ardhmen e yllit portugez: Do të luajë edhe 3 vite të tjera…

Nëna e Cristiano Ronaldos, Maria Dolores beson se djali i saj mund të luajë në nivelin më të lartë të futbollit edhe për disa...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Ndërron jetë 10 minuta pasi bëri dozën e dytë të Pfizer 56-vjeçarja në Greqi

Një 56-vjeçare në Greqi ka vdekur 10 minuta pas marrjes së dozës së dytë të Pfizer. Mediat fqinje raportojnë se gruaja ishte në dhomën...

Dy viktima dhe 19 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 3.680 teste, ndërsa janë regjistruar 19 raste të...