Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Çudi si ndodhi tërmeti, se Gjushi i kishte marrë masat; lartoi statujën e Redonit që luftonte syrin e keq

Nga 27-shi 0

Në fakt, është një dukuri e pashpjegueshme nga shkenctarët, fetarët, bamirësit se si ngjau kjo fatkeqësi në Durrës, përderisa kryetari i saj i kishte marrë të gjitha masat.

Vetë Gjushi i mori të tëra masat që tërmeti mos të binte.

A u interesua ai për mosdhënien e lejeve në tokat kënetore? Cilësinë e hekurit apo betonit që shpërndante vetë? Jo, aspak; bëri më shumë se kaq, ngriti statujën e hyjnisë Redon që na mbron nga tërmetet.

Tani ec e gjeje pse i doli fjale Redoni Gjushit…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej