Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

COVID-19, shkon në 18 numri i të infektuarve në Turqi

Nga Klodiana 0

Rritet numri i të prekurve me koronavirus në Turqi duke shkuar në 18.

Ministri i Shëndetësisë së Turqisë, Fahrettin Koca, bën me dije se numri i rasteve me koronavirusin e ri (Covid-19) deri më tani në Turqi është rritur në 18, ndërsa njoftoi se janë mbyllur baret dhe restorantet si dhe janë marrë një sërë masash të tjera për të parandaluar përhapjen.

“Deri më tani kemi 18 raste të konfirmuara. Çdo rast i konfirmuar, çdo izolim është siguri për të gjithë ne”, tha ministri në një postim në “Twitter”.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej