Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Coronavirus/ Zbardhet plani i ndihmës i FSHF për klubet

Nga 27-shi 0

Vetëm një ditë pasi Federata Shqiptare e Futbollit iu kërkoi të dërgonin listë-pagesat, zbulohet plani për ndihmën financiare në drejtim të klubeve të zhytyr më tej në krizë si pasojë e situatës me Coronavirus.

Burime pranë FSHF bëjnë të ditur, se qeveria e futbollit në vend pritet të paguajë pagat minimale për të gjithë klubet nga ata të Superligës deri në Kategorinë e Dytë.

Një grup pune po vlerëson planin e ndihmës, ndërsa për momentin nuk mund të përcaktohen afatet kohore, pra për sa kohë futbolli do të vijojë i pezulluar dhe për sa muaj Federata do dhe mund të paguajë rrogat minimale. Kujtojmë që qeveria shqiptare ka lënë futbollin jashtë paketës së ndihmës financiare.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej