Çmenduria e shqiptarit në Zvicër, ndërton akuariumin 1 milion franga (film)

Duhet të lëçisni

Përhapja e variantit Delta, Greqia rrezikon mbylljen e ishujve turistikë

Autoritetet greke po mendojnë vendosjen e kufizimeve të reja madje dhe mbylljen e disa ishujve turistikë në vend. Shkak për këtë është rritja e...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Shërbimet e Policisë vijojnë monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu...

Fluks automjetesh drejt bregdetit, Policia Rrugore-shoferëve: Shmangni qarkullimin brenda Vlorës

Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të shmangin qarkullimin brenda qytetit të Vlorës dhe të përdorin BYPASSI-in duke u futur...

I mori varësen me forcë, arrestohet i riu i shpallur në kërkim për disa grabitje në Shkodër

29-vjeçari K.A., banues në lagjen “Partizani”, në Shkodër ka rënë prangat e policisë pasi i mori më forcë varësen nga qafa një qytetareje në...

I apasionuar pas akuakulturës Hamez Gashi këtë të mërkurë në një lidhje për “Abc-në e Mëngjesit”, ka treguar për pasionin e tij.

Gashi është shprehur se në vend të një pishine në oborrin e shtëpisë së tij ai ka ndërtuar një akuariumin gjigant, ku ka zgjedhur që brenda tij të ketë peshq të veçantë. Gjithashtu ai ka treguar se shumica e tyre i ka vendosur dhe emra, ku peshkut më të madh ka vendosur ta quaj Pamela.

“Ky është një pasion si shumë pasione të tjera, Në fillim kisha akuarium të vogël dhe më pas u arrit që unë bëra të mundur ndërtimin e një akuariumi të tillë. Ka 17 vite që unë e kam këtë pasion, kam 31 peshq në akuarium. Ky është një peshk koi japonez, një peshk i butë, nuk është agresiv. Është një peshk i shtrenjtë dhe mirëmbajtja e tij është shumë e shtrenjtë, por secili ka pasionet e tij dikush për makina dhe dikush për piktura etj, unë  e kam për peshq. Peshku më i madh, i cili është 1 metër e 7 cm e ka emrin Pamela. Me raste bëj edhe shitje të tyre”, është shprehur ai”, është shprehur ai.

Ndër të tjera ai ka theksuar se në fillim ishte kundërshtuar nga bashkëshortja por pastaj duket se të gjithë janë të apasionuar dhe kujdesen për peshqit.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Përhapja e variantit Delta, Greqia rrezikon mbylljen e ishujve turistikë

Autoritetet greke po mendojnë vendosjen e kufizimeve të reja madje dhe mbylljen e disa ishujve turistikë në vend. Shkak për këtë është rritja e...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Shërbimet e Policisë vijojnë monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu...

Fluks automjetesh drejt bregdetit, Policia Rrugore-shoferëve: Shmangni qarkullimin brenda Vlorës

Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të shmangin qarkullimin brenda qytetit të Vlorës dhe të përdorin BYPASSI-in duke u futur...

I mori varësen me forcë, arrestohet i riu i shpallur në kërkim për disa grabitje në Shkodër

29-vjeçari K.A., banues në lagjen “Partizani”, në Shkodër ka rënë prangat e policisë pasi i mori më forcë varësen nga qafa një qytetareje në...

Shpërthimi i zjarreve në Turqi, qeveria evakuon turistët

Turistët janë evakuuar nga plazhet në jug-perëndim të Turqisë,  pasi shpërthimi i zjarreve po kërcënon tashmë hotelet dhe shtëpitë përreth. Anijet bregdetare turke –...