Çfarë ka ndodhur me Bale?

0
158

Gareth Bale ka lënë të kuptohet se në verën e ardhshme mund edhe të tërhiqet nga futbolli i luajtur.

Shfaqja me maskë në stërvitje ka habitur tifozët të cilët kanë vënë re një ndryshim shumë të madh dhe janë shprehur tepër të shqetësuar.

Ajo që tërhoqi më shumë vëmendje me komente në rrjetet sociale është pjesa muskulore e lojtarit. Vetëm në 6 muaj ndryshimi është shumë i madh dhe duket qartë që Bale ka humbur një masë muskulore në këmbët e tij.

Çfarë ka ndodhur me Bale? Tifozët të shokuar me ndryshimin

Ajo që vihet në dukje është fakti që uellsiani mund të ketë probleme psikologjike që kanë ndikuar edhe në formën e tij fizike dhe vijon të kritikohet për mos dedikimin e tij më ndaj futbollit ku dhe fushën nuk e shikon prej kohësh me Real Madridin.

Çfarë ka ndodhur me Bale? Tifozët të shokuar me ndryshimin