KATEGORI

Telegrama

Kurti i përgjigjet ambasadorit amerikan: Asosacioni mbi baza etnike nuk është i mundur mbi baza gjeografike

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është përgjigjur ambasadorit të SHBA, Kosnett për Asosacionin. Kurti thotë se nuk mund të ketë Asosacion në Kosovë mbi baza...

Braçe i del në mbrojtje kryebashkiakut që fshehu dënimin: Kërkoi rrogën me forcë nga pronari grek

Zëvendëskryeministri Erion Braçe i ka dalë në mbrojtje kryebashkiakut socialist të Mallakastrës. Qerim Ismailja, i cili sipas hetimeve të Prokurorisë ka qenë i dënuar...

Glyka Nera: Priten zhvillime, policia greke shumë afër vrasësit të Caroline. A janë shqiptarët ende të dyshuar?

Zhvillime të rëndësishme në 24 orët e ardhshme priten të përmbysin çdo gjë që është thënë deri më sot në rastin e vrasjes së...

BE hap dyert për udhëtarët shqiptarë, çfarë ndodh me Greqinë?

27 ambasadorët e Bashkimit Evropian ranë dakord sot që të hiqen kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut. Pas vendosjes së...

BE heq kufizimet e udhëtimit për shqiptarët, çfarë duhet të dini përpara se të niseni

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian ranë dakord sot që tëheqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore duke përfshirë, Shqipërinë, Serbinë dhe...

BE heq kufizimet e udhëtimit për tri vende të Ballkanit, përfshihet edhe Shqipëria

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...

Eksperti amerikan për Ballkanin: Marrëveshja Kosovë-Serbi arrihet brenda disa muajsh!

Eksperti amerikan për Ballkanin, Daniel Serwer, vlerëson se takimi i Brukselit midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, është një...

Ngacmoi seksualisht tri vajza të mitura të moshës 14, 8 dhe 7 vjeçe, arrestohet 61-vjeçari në Gjirokastër

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një 61-vjeçari, pasi akuzohet për ngacmim seksual ndaj të miturave. Në pranga ka rënë shtetasi V. M., pasi sipas...

Dekriminalizimi, Bardhi: Një tjetër burgaxhi i Edi Ramës do të largohet nga qeverisja

Partia Demokratike ka reaguar pas hetimeve nga Prokuroria për kryetarin e Bashkisë Mallakastër, Qerim Ismailaj. Qerim Ismailaj në formularin e dekriminalizimit ka deklaruar se nuk...

Albin Kurti reagon pas takimit në Bruksel: Bëra katër propozime, 3 m’u refuzuan!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, reagon pas takimit me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në Bruksel. Përmes një postimi në “Facebook”, Kurti tregon çështjet për...

Lajmet e fundit

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...