KATEGORI

Telegrama

Presidenti serb tregon detaje të takimit me Albin Kurtin: Më pyeti nëse do e njoh Kosovën…

Ka përfunduar takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Ky ka qenë takimi i parë i tyre në...

Kolegji Zgjedhor hedh poshtë kërkesën e PD për përsëritjen e zgjedhjeve në Qarkun e Fierit

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për përsëritje të zgjedhjeve në Qarkun e Fierit. Partia Demokratike, kërkoi përsëritjen e zgjedhjeve në këtë qark,...

A do e mundte Ramën nëse do ishte në krye të PD-së? Berisha: Bashës i uroj 120 vite (film)

Pas votimit për kreun e PD-së, ish-kryeministri Sali Berisha është pyetur nëse do e mundte dot Ramën nëse do ishte në krye të partisë. Berisha...

Prokurori i Përgjithshëm: Shumë “deputetë të 25 prillit” nuk e kanë të sigurtë mandatin

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka thënë se askush nga të dyshuarit si “deputetë të dyshimtë të 25 prillit” nuk është i sigurtë, pasi...

SPAK kërkon sekuestrimin e 32 pasurive të sipërmarrësit Ylli Ndroqi

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kërkuar Gjykatës së Posaçme sekuestrimin e 32 pasurive të biznesmenit dhe sipërmarrësit Ylli...

Ish-drejtori i Arsimit parauniversitar thirrje mësuesve: Dilni në protestë, ju është rimëkëmbur dinjiteti (film)

Maturantët shqiptarë në disa qytete të Shqipërisë kanë dalë prej dy ditësh në protestë, pasi janë shprehur se provimi i matematikës këtë vit ishte...

Zgjedhjet në PD/ Mbyllet numërimi në total: Fiton bindshëm Lulzim Basha me 81.7%

Ka përfunduar numërimi i votave në shkallë vendi në zgjedhjet brenda PD-së, për kreun e ri. Ka përfunduar numërimi në total i votave në të...

Vrasja e 20 vjeçares britanike në Angli tronditi mbarë botën, detaje të reja dalin në dritë: Kush janë 3 shtetet ku dyshohet se fshihen...

Tre grabitësit që i hynë në shtëpi dhe i morën jetës britanikes Caroline në Greqi po kërkohen në Shqipëri, Bullgari dhe Rumani. Sipas mediave greke,...

Letra tronditëse: Kë përfaqësoni ju zonja ambasadore? Tom Doshin, Edi Ramën apo Presidentin e Shteteve të Bashkuara?!

Zonja ambasadore Yuri Kim, Kjo është një letër patetike. Në fakt nuk doja të ishte e tillë, por ashtu doli. Ndjesë, asgjë personale. Në vitin 2019...

Ruçi largohet nga politika: Pas 30 viteve erdhi momenti, në shtator dorëzoj mandatin e deputetit

Gramoz Ruçi është larguar përfundimisht nga politika. Pas 30 vjetësh  në Partinë Socialiste, kreu aktual i Kuvendit Gramoz Ruçi, ka zgjedhur pikërisht 30vjetorin e...

Lajmet e fundit

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...