KATEGORI

Telegrama

Shkrimtari Roberto Saviano: Klanet e Tiranës dhe Shkodrës kontrollojnë drogën në Romë

Atentati ndaj një 38-vjeçari shqiptar në plazhin e Torvaianica në periferi të Romës ka tërhequr një vëmendje të madhe në shtypin italian. Bëhet fjalë...

Integrimi në Europë/ Na e kalon Maqedonia. Gjermania na mbyll derën: “T’fala Edit!”

Ministri gjerman për Çështje Evropiane, Michael Roth, duke folur për punën e presidencës gjermane në Bashkimin Evropian, tha të martën para Komisionit për Punë...

Situata në dy spitalet Covid, Shqipëria merr 30 respiratorë borxh nga Danimarka

Lidhur me situatën e rënduar në dy spitalet COVID, duket se kanë detyruar Ministrinë e Shëndetësisë që të gjejë mundësi alternative të shtimit të...

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Top Channel publikon dosjen e Hagës: Bashkë me Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin ja lista e gjatë të të akuzuarëve (film)

Top Channel ka bërë publike pjesë nga propozim- aktakuza që Prokurori Special  ka ngritur ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit dhe disa prej anëtarëve të...

“Ligji luftës, një ligj fantazëm”, Guri: Në librat shqip duhet të shkruhet më tepër për historinë çame

Ditën e sotme është zhvilluar një takim në selinë e PDIU-së me përfaqësues të shoqërisë civile ku u diskutua çështja e detit me Greqinë. Pjesë...

Marrëveshja me Greqinë/ Mesila Doda: Duhet të jemi gardianë të territoreve shqiptare!

Përfaqësues të PDIU dhe anëtarë të Shoqërisë Civile kanë mbajtur një takim lidhur me shqetësimet e kohëve të fundit për çëshjen e detit dhe...

Takimi i PDIU-së me përfaqësues të shoqërisë civile: Çamëria nuk është aksident i vitit 1994 (foto)

Kreu i PDIU-së, z. Shpëtim Idrizi po zhvillon një takim me përfaqësues të shoqërisë civile, në lidhje me deklarimin e njëanshëm të Greqisë për...

“Nën rrotat e makinës së fqinjit bëra si e vdekur që të shpëtoja”, dëshmia tronditëse e gruas së dhunuar (film)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e të dielës në njësinë Guri Zi në Shkodër. Një 50-vjeçar, Hilë Simoni është arrestuar nga policia e...

150 raste të reja dhe 2 viktima nga COVID-19 në Shqipëri

150 raste të reja të infektuarish dhe 2 viktima si pasojë e COVID 19 në vendin tonë. Është ky bilanci i Ministrisë së Shëndetësisë  për...

Lajmet e fundit

62 raste të reja dhe 1 i vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Një person ka humbur jetën si pasojë e Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik...

Policia e Durrësit ndalon 14-vjeçarin, në çantën e dorës i gjendet një pistoletë

Policia e Durrësit ka ndaluar ditën e sotme një 14-vjeçar, të cilit gjatë një kontrolli rutinë i është gjetur një armë zjarri pistoletë tip...

Shkrimtari Roberto Saviano: Klanet e Tiranës dhe Shkodrës kontrollojnë drogën në Romë

Atentati ndaj një 38-vjeçari shqiptar në plazhin e Torvaianica në periferi të Romës ka tërhequr një vëmendje të madhe në shtypin italian. Bëhet fjalë...

Reshjet e shiut shkaktojnë përmbytje edhe në Durrës, “paralizohet” qarkullimi (film)

Nga moti i keq disa akse kryesore të qyteteve janë përmbytur, duke shkaktuar vështirësi në lëvizje. Vetëm pak minuta kanë mjaftuar që disa nga lagjet...

Integrimi në Europë/ Na e kalon Maqedonia. Gjermania na mbyll derën: “T’fala Edit!”

Ministri gjerman për Çështje Evropiane, Michael Roth, duke folur për punën e presidencës gjermane në Bashkimin Evropian, tha të martën para Komisionit për Punë...