Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Carlo Bollino bën show në ekran, por realiteti pas kamerave është ndryshe (film)

Nga 27-shi 0

Carlo Bollino njihet për shijet e tij prej katundari, por të premten kaloi çdo lloj kufiri.

Ai i detyroi gazetarët e tij të dalin në lajme me maska për të bërë shfaqjen dhe shërbimin e radhës, për llogari të Propagandës bajate.

Viktimë janë gazetarët e tij, të cilët i duhet të binden prej pagesës mujore, por në fakt sapo mbaron shfaqja në ambjentet e tjera të kioskës televizive njerëzit kthehen në normalitet, pa maska, madje pothuaj po i hidhen në qafë të ftuarëve pa asnjë masë mbrojtëse si në rastin e zëvendësministres Mira Rakacolli.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej