Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Berisha: Ja pse Arben Malavita e ka shndërruar “Teleblushin” në lëpirësin e Edvin Kristaq Mafisë!

Nga Ejona 0

Ish-kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në faqen e tij të Facebook ka komentuar rreth çështjes së inceneratorëve të shumë akuzuar për lidhje korruptive me qeverinë.

Postimi i plotë i Berishës:
Lexoni se si e lumturoi me para dhe Arben Malavitën, Eva noterja, e cila nuk njeh ligj, sepse Beni i lëpihet Edvinit! Ligji për noterinë, në nenin 19 të tij, sanksionon : “Ushtrimi i funksionit të noterit nuk pajtohet me asnjë veprimtari tjetër publike apo private, me përjashtim të mësimdhënies dhe veprimtarisë shkencore.” Pra, ligji ndalon në mënyrë kategorike noterin të ketë shoqëri tregtare. Por kjo për Mafien nuk ka vlerë.

Prandaj dhe Arben Malavita alias, regjistron shoqëri tregtare në emër të bashkëshortes notere, Eva Blushi, me supermafiozin Klodian Zotaj, për të ndarë 320 milionë para të takspaguesve shqiptarë dhe për të blerë “Lory Cafe”. Prandaj dhe Arben Malavita ka shndërruar “teleblushin” në lëpirësin më të neveritshëm të Edvin Kristaq Mafisë!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej