Berisha: Ja pse Arben Malavita e ka shndërruar “Teleblushin” në lëpirësin e Edvin Kristaq Mafisë!

Duhet të lëçisni

Dialogu Kosovë-Serbi/ Hoti mesazh ambasadorëve të BE: Presim të përmbyllet me njohje reciproke

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti i ka bërë të qartë ambasasdorëve të BE gjatë një konference virtuale online se po pret që procesi i...

Policia e Durrësit ndalon 14-vjeçarin, në çantën e dorës i gjendet një pistoletë

Policia e Durrësit ka ndaluar ditën e sotme një 14-vjeçar, të cilit gjatë një kontrolli rutinë i është gjetur një armë zjarri pistoletë tip...

Industria ajrore kërkon testimin e shpejtë të pasagjerëve

Kanë kaluar më shumë se gjashtë muaj që kur Organizata Botërore e Shëndetësisë e shpalli koronavirusin e ri si një pandemi. Industria ajrore gjatë këtij...

Të përndjekurit politikë i kërkojnë Bashës të kandidojë për deputetë përfaqësues të tyre

Të përndjekurit politikë i kërkojnë kryedemokratit Lulzim Basha të fusë në listat e kandidatëve për deputetë përfaqësues të tyre. Ditën e sotme ata kanë mbërritur...

Ish-kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në faqen e tij të Facebook ka komentuar rreth çështjes së inceneratorëve të shumë akuzuar për lidhje korruptive me qeverinë.

Postimi i plotë i Berishës:
Lexoni se si e lumturoi me para dhe Arben Malavitën, Eva noterja, e cila nuk njeh ligj, sepse Beni i lëpihet Edvinit! Ligji për noterinë, në nenin 19 të tij, sanksionon : “Ushtrimi i funksionit të noterit nuk pajtohet me asnjë veprimtari tjetër publike apo private, me përjashtim të mësimdhënies dhe veprimtarisë shkencore.” Pra, ligji ndalon në mënyrë kategorike noterin të ketë shoqëri tregtare. Por kjo për Mafien nuk ka vlerë.

Prandaj dhe Arben Malavita alias, regjistron shoqëri tregtare në emër të bashkëshortes notere, Eva Blushi, me supermafiozin Klodian Zotaj, për të ndarë 320 milionë para të takspaguesve shqiptarë dhe për të blerë “Lory Cafe”. Prandaj dhe Arben Malavita ka shndërruar “teleblushin” në lëpirësin më të neveritshëm të Edvin Kristaq Mafisë!

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Dialogu Kosovë-Serbi/ Hoti mesazh ambasadorëve të BE: Presim të përmbyllet me njohje reciproke

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti i ka bërë të qartë ambasasdorëve të BE gjatë një konference virtuale online se po pret që procesi i...

Policia e Durrësit ndalon 14-vjeçarin, në çantën e dorës i gjendet një pistoletë

Policia e Durrësit ka ndaluar ditën e sotme një 14-vjeçar, të cilit gjatë një kontrolli rutinë i është gjetur një armë zjarri pistoletë tip...

Industria ajrore kërkon testimin e shpejtë të pasagjerëve

Kanë kaluar më shumë se gjashtë muaj që kur Organizata Botërore e Shëndetësisë e shpalli koronavirusin e ri si një pandemi. Industria ajrore gjatë këtij...

Të përndjekurit politikë i kërkojnë Bashës të kandidojë për deputetë përfaqësues të tyre

Të përndjekurit politikë i kërkojnë kryedemokratit Lulzim Basha të fusë në listat e kandidatëve për deputetë përfaqësues të tyre. Ditën e sotme ata kanë mbërritur...

Alarm për bombë, evakuohet kulla Eiffel në Francë

Kulla Eiffel në Francë është evakuuar për një kërcënimi për bombë. Policia në Paris ka rrethuar zonën, ndërsa skuadrat e demontimit të bombave analizuan zonën. Sipas...