Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bashkia lan duart, shet 36% të aksioneve të K.F Tirana/ Veliaj: Tifozët na kërkuan që klubi të jetë i lirë

Nga Ejona 0

Bashkia e Tiranës ka vendosur se klubi i futbollit të Tiranës do të ketë 100% të aksioneve.

Bashkia ka patur 36% të aksioneve të këtij klubi, por kryebashkiaku Erion Veliaj ka vendosur të shiten.

“Kjo lëvizje do të ndihmojë në suportimin më të mirë të këtij klubi dhe argumentuan se kjo është kërkuar si nga tifozët si nga klubi.

Na është kërkuar edhe nga aksioneri i shumicës, por edhe nga tifozët që klubi të jetë i lirë, të marrë vendimet e veta. Ne do t’i ofrojmë për shitje ato aksione. Besoj se me atë kënaqen të gjithë. Nuk ka asnjë alibi për vendimmarrje.

Për sa kohë që kanë 100 % të vendimmarrjes së tyre, t’i marrin dhe aksionet e Bashkisë, nuk kam asnjë problem”, u shpreh Veliaj në një prononcim të dhënë për “ABC News”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej