Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bashkia e Skraparit hap tender për drekën në nder të Pëllumb Piperos

Nga 27-shi 0

Bashkia e Skraparit, ditën e sotme ka hapur tender për organizimin e një dreke me rastin e dekorimit të mjekut epidemiolog Pëllumb Pipero si “Qytetar Nderi”.
Për këtë arsye, Bashkia e Skraparit ka vendosur që të shtrojë një drekë për nder të tij ku do të ketë 60 të ftuar dhe menuja parashikon tre pjata kryesore.
Tenderi do të organizohet më 11.06.2020, në orën 10:30.
Mjeku Pipero u shpall Qytetar Nderi i Skraparit në fund të muajit mars. Me propozim të kryetarit të Bashkisë Skrapar, Adriatik Mema, këshilli i bashkisë ia dha këtë titull më 28 mars.
Titulli u dha me motivacionin “Për veprimtari të shquar profesionale dhe akademike gjatë karrierës së tij në fushën e mjekësisë, veçanërisht në atë të sëmundjeve infektive, si dhe për kontributin e çmuar profesional dhe publik ne përballimin e situatës së pandemisë të shkaktuar nga Covid-19”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej