Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bashkia e Athinës, partia në pushtet dhe Agimi i Artë kërkojnë aneksimin e jugut të Shqipërinë

Nga Arben Llalla 0

Një turm ekstremistësh grekë, politikanë e grekofonë u mblodhën në sheshin para Parlamentit të Greqisë e me britma çirreshin duke mallkuar shqiptarët e Shqipërinë.

Ata kërkonin dje aneksimin e jugut. Ky tubim ishte organizuar nga Bashkia e Athinës dhe institucionet e Greqisë.

Turmës së çmendur i printe Karathanos i Demokracisë së Re, më tej ish-deputeti i Agimit të Artë, Ilias Kasidaris, motra e Kacifës, Ermioni Kacifa, e cila kërcente vallen duke kënduar “Vorio Epir!”, “Kacifa, ti na udhëheq drejtë luftës për çlirimin e Veriut të Epirit!”.

Qenë të pranishëm drejtuesit e OMONIA-së si Jorgo Çomakas, Eleni Dhimu, Stavro Gjinos, e kështu me radhë, të cilët hopa-hopa kërkonin Veriun e Epirit nën tingujt e muzikës që e luante banda muzikore shtetërore.

Britmave grekomëdhenjve ju bashkua edhe prifti i kishës së Shën Gjergjit, i cili mbajti meshën për Çlirimin e Veriut të Epirit.

Ata kënduan e hodhën valle duke mallkuar shqiptarët, por shteti shqiptar çfarë bëri? Jo për gjë, por këta janë shtetas të Shqipërisë, ndaj për tradhëti ndaj vendit dënohen deri me burgim.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej