Basha takon sërish gjyshe Verën: Me kaq sa thua ti s’bëhet fjalë as për dinjitet

Duhet të lëçisni

Tuttosport: “Kaos në Shqipëri”, futbolli në grevë kundër qeverisë

“Kaos në Shqipëri!”, është titulli, ndërkohë që më poshtë vijon: “Futbolli në grevë kundër Qeverisë. 9 Presidentë nga 10 bojkotojnë kampionatin”. Edhe Tuttosport në...

Kryeministri britanik: E pashmangshme vala e dytë e koronavirusit

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se në Mbretërinë e Bashkuar, vala e dytë e koronavirusit “është në ardhje”. Duku folur në Oxfordshire, Johnson ka...

Artan Hoxha nxjerr foton e “bossit” nga burgu dhe bën zbulimin tronditës

Operacioni në 10 shtete të Europës dhe Azisë “Los Blancos” çoi një numër të madh shqiptarësh pas hekurave, të cilët akuzohet se kishin sjellë...

E armatosur deri në dhëmbë. Këngëtarja e njohur u kap me pistoletë dhe 23 fishekë. Ja çfarë thotë policia

Policia Kufitare e Morinës ka arrestuar këngëtaren shqiptare, Fjolla Morina. Mësohet se këngëtarja është kapur me armë zjarri me vete, ndërsa tentoi të futej...

Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë ditës së sotme ka qenë për vizitë tek një qytetare, duke dëgjuar shqetësimet e saj dhe ndarë një pjesë të jetës së përditshme.

Gruaja e vizituar nga Basha është gjyshe Vera, e cila i ka treguar kreut të PD, se dy djemtë dhe nusen i ka pa punë dhe se jetojnë me pensionin e saj.

“Me gjyshe Verën kalova një paradite të gjatë duke e dëgjuar për hallet dhe problemet me të cilat ajo dhe familja e saj përballen çdo ditë. #PotëDëgjoj”, shkruan Basha.

Gjyshe Vera ka qenë edhe para disa ditësh në një episod me kreun e opozitës, ku ai u fotografua duke i mbajtur qeset e ushqimeve.

Dialogu mes tyre
Lulzim Basha: Si të kam, si janë nga shtëpia?

Gjyshe Vera: Mirë, si pa punë, dy çuna pa punë, nusen pa punë, 100 e ca mijë lekë vetëm drita, pa ujë. Ujin nuk e kam paguar se nuk më doli pensioni. Unë marr një pension 182 mijë lekë .

Lulzim Basha: Domethënë ty të shkon më shumë se gjysma e pensionit për drita?

Gjyshe Vera: Po ilaçet?
Lulzim Basha: Me gjithë këto pagesa që bën, domethënë tani që po shkojmë për Pazar, çfarë arrin me ble?

Gjyshe Vera: Çfarë do blej, dy patëllxhanë, dy kunguj, qepë, patate…se s’të del. Lëre që nuk i kemi mësuar me lekë. Janë…Çfarë të bëjmë?! Kjo është rutina e gjithë nënave shqiptare. Të gjitha do bredhin ku është më lirë5 lekë, 100 lekë më pak.

Lulzim Basha: 130 shkojnë vetëm këto të dyja (duke parë librezën). Ti e ke pensionin?

Gjyshe Vera: 182.

Lulzim Basha: Sa të shkojnë ilaçet Vera?

Gjyshe Vera: 40 mijë.

Lulzim Basha: Se i ka këto kusure mosha. Se kam edhe dy prindërit me ilaçe. Me këto që më thua ti, nuk ka vend as për dinjitet.

Takimi me gjyshe Verën para disa ditësh

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Tuttosport: “Kaos në Shqipëri”, futbolli në grevë kundër qeverisë

“Kaos në Shqipëri!”, është titulli, ndërkohë që më poshtë vijon: “Futbolli në grevë kundër Qeverisë. 9 Presidentë nga 10 bojkotojnë kampionatin”. Edhe Tuttosport në...

Kryeministri britanik: E pashmangshme vala e dytë e koronavirusit

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se në Mbretërinë e Bashkuar, vala e dytë e koronavirusit “është në ardhje”. Duku folur në Oxfordshire, Johnson ka...

Artan Hoxha nxjerr foton e “bossit” nga burgu dhe bën zbulimin tronditës

Operacioni në 10 shtete të Europës dhe Azisë “Los Blancos” çoi një numër të madh shqiptarësh pas hekurave, të cilët akuzohet se kishin sjellë...

E armatosur deri në dhëmbë. Këngëtarja e njohur u kap me pistoletë dhe 23 fishekë. Ja çfarë thotë policia

Policia Kufitare e Morinës ka arrestuar këngëtaren shqiptare, Fjolla Morina. Mësohet se këngëtarja është kapur me armë zjarri me vete, ndërsa tentoi të futej...

Arrestohet këngëtarja kosovare në Morinë, po hynte në Shqipëri e armatosur. Ja cila është…

Policia kufitare e Morinës ka ndaluar një person në Morinë, pasi kishte armë me vete. Mësohet se bëhet fjalë për një këngëtare kosovare, e cila...