Basha për raportin e “Transparency International”: Shqipëria, një vend i kapur nga korrupsioni

0
302

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha shprehet se kryeministri Edi Rama nuk e mbajti premtimin për të luftuar korrupsionin.

Në kuadër të “100 dështimet e Ramës në 8 vjet”, Basha përmend raportimin e fundit të “Transparency International”, ku thotë se Shqipëria është një shtet i kapur nga korrupsioni.

“Rama premtoi luftë kundër korrupsionit. A e mbajti këtë premtim?” Shtron pyetjen Basha dhe përgjigjja sipas tij është “Jo”.

“Sipas raportit të fundit të  Transparency International, Shqipëria është një shtet i kapur nga korrupsioni”, thuhet në postimin e kreut të PD.

foto galeri foto galeri