Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Basha mesazh nga Velipoja: Investimeve fasadë do t’i japim fund

Nga Klodiana 0

Kreu i PD, Lulzim Basha vijon turin e takimeve më sipërmarrës dhe operatorë turistikë për tu njohur me problematikat e tyre, ku ditën e sotme është ndalur në Velipojë.

Në një video mesazh në rrjetin social “Facebook”, Basha është shprehur se situata ekonomike në vend është e vështirë.

“Do të hedhim hapa të reja. Investimet që do të bëjmë nuk do të jena investime fasadë, por investime që do të ndihmojnë ekonominë. 800 milion euro të harxhuara për “Rilindje” urbane, por Tirana nuk ka ujë. Investimeve fasadë do t’i japim fund. Pushuesit nga Kosova duhet ta kenë sa më të lehtë për të ardhur në plazhet shqiptare”, tha Basha./vijon…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej