Basha dëgjon pensionistët: U ndamë me bindjen se Shqipëria ka nevojë për ndryshim

Duhet të lëçisni

Basha mesazh për punonjësit e administratës publike: Mos kini frikë, dilni masivisht të votoni për ndryshimin! (Film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen sërish me një thirrje drejtuar administratës, që të mos kenë frikë, por të dalin për votime më...

Apeli i Presidentit 48 orë nga zgjedhjet: Të shmanget çdo incident dhe provokim i qëllimshëm

48 orë para zgjedhjeve të 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje që të shmanget çdo incident artificial dhe provokim i qëllimshëm, që...

Denoncimet për krime zgjedhore, SPAK: PD 50 kallëzime, Presidenti 18

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vlerësuar me përparësi të gjitha rastet e paraqitura nga subjekte të ndryshëm, që lidhen...

Gjykata refuzon kërkesën e Arbër Çekaj, braktis seancën në shenjë proteste, largon avokatët

Gjykata rrëzon kërkesën e Arbër Çekaj për të u gjykuar me procedurë të zakonshme. Më herët Çekaj i akuzuar për trafikun e kokainës në kontejnerët...

Lulzim Basha ditën e sotme ka zhvilluar një takim me një grup pensionistësh duke dëgjuar shqetësimet e tyre. Në një postim në Facebook, kryetari i PD-së shprehet se u premtoi rritjen e pensionit  nëse do të vijë në pushtet pas 25 prillit.

“Bashkëbisedova sot me një grup pensionistësh, me të cilët shkëmbyem përshtypjet rreth programit tonë “Shqipëria fiton mirëqenien sociale”. Këta heronj të kontributit në shoqërinë tonë, kanë të drejtë të jenë të zhgënjyer nga gjuha e drunjtë dhe premtimet boshe të Edi Ramës dhe qeverisë së tij. Ata u braktisën në momentet më kritike, në mes të pandemisë COVID-19.

I sigurova qytetarët se ne nuk kemi prezantuar premtime, por angazhime që janë pjesë e një plani pune të plotë dhe realist, që nesër do të shndërrohet në program qeverisës. Ne do t’i rrisim pensionet sa dyfishi i normës së inflacionit dhe jo më pak se 5% çdo vit. Reforma e shërbimit shëndetësor që kemi bërë gati, ulja e kostove të jetesës duke ulur çmimin e energjisë dhe taksave në tërësi, do të jenë pjesë e paketës së përfitimeve për prindërit dhe gjyshërit tanë pensionistë.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Basha mesazh për punonjësit e administratës publike: Mos kini frikë, dilni masivisht të votoni për ndryshimin! (Film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen sërish me një thirrje drejtuar administratës, që të mos kenë frikë, por të dalin për votime më...

Apeli i Presidentit 48 orë nga zgjedhjet: Të shmanget çdo incident dhe provokim i qëllimshëm

48 orë para zgjedhjeve të 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje që të shmanget çdo incident artificial dhe provokim i qëllimshëm, që...

Denoncimet për krime zgjedhore, SPAK: PD 50 kallëzime, Presidenti 18

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vlerësuar me përparësi të gjitha rastet e paraqitura nga subjekte të ndryshëm, që lidhen...

Gjykata refuzon kërkesën e Arbër Çekaj, braktis seancën në shenjë proteste, largon avokatët

Gjykata rrëzon kërkesën e Arbër Çekaj për të u gjykuar me procedurë të zakonshme. Më herët Çekaj i akuzuar për trafikun e kokainës në kontejnerët...

Nis vaksinimi kundër COVID-19 i deputetëve në Maqedoninë e Veriut, marrin Sputnik V

Në Maqedoninë e Veriut të premten ka nisur vaksinimi i deputetëve kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të...