Basha bashkëbisedim me gazetarët: Në tryezën e djeshme u plotësuan 3 kushtet tona

Duhet të lëçisni

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Rrena e Edi Ramës / COVAX do sjellë në muajin shkurt vetëm 3 % të vaksinave (film)

Gazetarja Klodiana Kapo e faktoje.al ka treguar në A-Show me Adi Krastën në Syri TV, lidhur mbi disa kërkesa që u ka dërguar ambasadave...

Xhevahir Zeneli: Në Amerikë punoja roje shkolle, ma vodhën pesë herë brenda javës (film)

Xhevahir Zeneli, aktori i rrallë në një rrëfim për jetën e tij artistike dhe personale, ka treguar për A-Show me gazetarin Adi Krasta, shumë...

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Në një bashkëbisedim me gazetarët, kreu i Partisë Demokratike, ripërsërit edhe njëherë tre kushtet e opozitës së bashkuar për Reformën Zgjedhore.

Basha tha nga selia e PD se kushtet e opozitës së bashkuar janë shkëputja e politikës nga krimi, ndëshkimi i krimit elektoral dhe marrja e vendimeve për Reformën Zgjedhore mes opozitës së bashkuar dhe mazhorancës.

“Lufta e krimit në politikë, ndëshkimi i krimit elektoral nga Dibra e kudo, ja dy kushte të opozitës së bashkuar. Pavarësisht, propagandës së shfrenuar të atij që për katër vite me radhë u mundua të anashkalojë kushtet e Bundestagut, faktet janë këto: Reforma Zgjedhore nuk do të diktohet nga qeveria e dalë me zgjedhjet e blera. Vendimet për Reformën Zgjedhore do merren mes opozitës së bashkuar dhe parlamentit monist+patericat e veta. Këto janë tre konkluzionet e takimit të djeshëm, të cilat u arritën për shkak të presionit ndërkombëtar, për të shtyrë përpara axhendën e shëndoshjes së demokracisë së sëmurë në Shqipëri. Një falënderim për Bundestagun gjerman dhe CDU/CSU, që i dhanë fund një periudhe të dëmshme, cinike në Shqipëri. Falënderim edhe për ndërkombëtarët në Tiranë, SHBA, BE, në veçanti britanikun, përmes tyre u vu në lëvizje mekanizmi i opozitës”, tha Basha.

Edicioni Informativ ne Syri TV Ora 14:00

Edicioni Informativ ne Syri TV Ora 14:00Per me shume informacione klikoni ne www.syri.net#SyriTV #LajmeSyri #EdicioniLajmeve

Publiée par SYRI.net sur Mercredi 15 janvier 2020

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Rrena e Edi Ramës / COVAX do sjellë në muajin shkurt vetëm 3 % të vaksinave (film)

Gazetarja Klodiana Kapo e faktoje.al ka treguar në A-Show me Adi Krastën në Syri TV, lidhur mbi disa kërkesa që u ka dërguar ambasadave...

Xhevahir Zeneli: Në Amerikë punoja roje shkolle, ma vodhën pesë herë brenda javës (film)

Xhevahir Zeneli, aktori i rrallë në një rrëfim për jetën e tij artistike dhe personale, ka treguar për A-Show me gazetarin Adi Krasta, shumë...

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo tha të martën se Kina po kryen gjenocid ndaj pakicave etnike turke të njohura si Ujgurët dhe...