Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Balerinët e njohur shqiptarë në Itali bëhen bashkë, shfaqje për të mbledhur fonde për të prekurit nga tërmeti

Nga Media 0

Shqiptarët, dhe jo vetëm, kudo ku banojnë, janë aktivizuar për të mbledhur fonde për të prekurit nga tërmeti.

Një iniciativë vjen edhe nga përtej Adriatikut, ku këtë herë janë balerinët shqiptarë që jetojnë dhe punojnë në Itali, emrat më në zë të artit, që janë mbledhur bashkë, për t’u ardhur në ndihmë viktimave që la pas ky tërmet.

“Një komb, një gjak, një flamur”, është nisma e balerinëve shqiptarë, Bernard Shehu, Kledi Kadiu, Anbeta Toromani, të cilët do të organizojnë një shfaqje baleti, të drejtuar nga Dorian Grori dhe Rezart Stafa, ku fondet që do të mblidhen do të shkojnë për të prekurit nga tërmeti. Shfaqja gala do të mbahet më 23 dhjetor në teatrin e Komunës së Cagli-t.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej