Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Axhenda/ Mogherini nesër në Tiranë

Nga Klodiana 0

Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, do të vizitojë nesër pasdite Tiranën.

Vizata e saj zyrtare do të nisë rreth orës 19:00.Mogherini do të zhvillojë takime me Presidentin e vendit, Bujar Nishani, me kryeministrin Edi Rama dhe me përfaqësues të partive politike.

Mogherini, do të mbajë edhe një fjalim para studentëve të Universitetit të Tiranës.

Vizita e Mogherinit në Tiranë, vjen në kuadër të turit të saj në Ballkan, specifikisht në Mal të zi, Maqedoni, Serbi, Shqipëri dhe në fund në Kosovë, ku do të takohet me kryeministrin Mustafa dhe me kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli. Mogherini pritet të ndalet edhe në Mitrovicë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej