Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Autoritetet i druhen përhapjes së koronavirusit, përgatiten testet për Tiranën

Nga Klodiana 0

Pasi futbollisti i Bylis, Eridon Qardaku doli pozitiv me COVID-19, kjo krijoi një lëmsh të madh në prag të ndeshjes me Tiranën, që në një moment ishte në rrezik.

Përgjigja e testeve konsiderohej e pamjaftueshme, me gjasa prej faktit që shpesh përgjigjet nuk janë të sakta. Gjithsesi te Bylisi ishin të qartë dhe kërkonin zbatimin e protokollit sanitar, të miratuar nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale.

Sipas protokollit sanitar, nëse një lojtar infektohet me koronavirus, ai futet në karantinë, pjesa tjetër vazhdon normalisht përgatitjet dhe kampionati nuk rrezikon ndërprerjen, sigurisht për sa kohë kemi të bëjmë me shifra të ulëta.

Tani ka një problematikë të re dhe ka zëra të shumtë që lojtarët e stafi i Tiranës mund të testohen për Covid-19, madje që ditën e sotme. Nëse kjo ndodh, atëherë përgjigjet do qartësonin edhe të ardhmen e kampionatit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej