AUTHOR NAME

adid

2093 POSTIME
0 Komente

Rama shpërndan çertifikata të tokës bujqësore në Novoselë

Kryeministri: Çertifikatat e pronësisë për tokën bujqësore, falas Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Novoselë të Vlorës 150 çertifikatat e para të pronësisë mbi tokën...

Viti 2015, biznesi shqiptar me krizës dhe gjobave

Sipërmarrjet ankesë në Tatime për 116 milionë euro gjoba Aksioni kundër informalitetit vitin e kaluar u shoqërua me një mori gjobash nga administrata tatimore. Sipas...

Pushimet verore, Shqipëria po josh turistët rusë

AKT, fushtatë për të shfrytëzuar problemet e Turqisë e Greqisë Qeveria shqiptare po synon të tërheqë tregun e turistëve në Rusi në një kohë që...

Jorida Tabaku: Basha nuk e ka refuzuar dialogun me Ramën

“Unë besoj se edhe PS do të tërhiqet si për Byronë e Hetimit” Deputetja Jorida Tabaku vlerëson se përgjigja e Lulzim Bashës Basha ndaj ftesës...

Aksident në Lurë, humb jetën 27 vjeçari

Policia: Automjeti doli nga rruga, vdiq pasagjeri   Dalja nga rruga e mjetit me të cilin udhëtonte si pasagjer, i ka marrë jetën një të riu...

Futbolli italian në zi, ndërron jetë Çesare Maldini

Lajmin për vdekjen e legjendës së Milan e njoftoi familja Ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare Çesare Maldini, legjenda e futbollit Italian. Lajmin për vdekjen...

Vuçic pritet me të shtëna në Kosovë: Trepçën se lëshojmë

Kryeministri Mustafa: Vizita e Vuçiç me leje nga Ministria e Jashtme   Sot kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është për vizitë në Kosovë. Kreu i qeverisë...

Belgjikë, nga sot rinisin fluturimet në Zaventem të Brukselit

Autoritetet: Aeroporti do të jetë pjesërisht operacional “Nga e diela në mëngjes aeroporti do të jetë pjesërisht operacional”. Deklarata është e Arnaud Feist, drejtor ekzekutiv...

Trans Adriatik Pipeline, përurim më 17 Maj në Selanik

Ndërtimi i tubacionit planifikohet të nisë në mes të vitit Më 17 maj, në Selanik do të zhvillohet ceremonia e nisjes së punimeve të ndërtimit...

Rama kthehet te rrugët, projekt strategjik Vlorë-Himarë

Rama në Vlorë: Detit i ka hije vala, burrit i ka hije fjala Që nga koha e akuzave të fushatës për Berishën “rrugë, rrugë, rrugë” kryeministri...

Latest news

Biden takim me liderët e Suedisë dhe Finlandës: Krenar të mirëpres dy partnerë në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden, ditën e sotme shprehu mbështetjen për ofertat e Suedisë dhe Finlandës në NATO, duke e...

Problemet me tenderët: Në 4 muaj 227 subjekte ankohen në KPP, pranohen rreth 50% e tyre!

Hartimi i kritereve dhe dokumenteve të tenderit apo kontestimet në vlerësimin e ofertave kanë detyruar 227 subjekte të ankohen pranë Komisionit të Prokurimit Publik....

“Shuhet” edhe një çift i “Për’puthen”/ Ja detajet që tregojnë se Ana dhe Bruno janë ndarë (FOTO)

Florjana Gjini dhe Bruno Shemsho janë një nga çiftet e formuar në emisionin e dashurisë “Përputhen”. Dyshja që pas daljes së tyre nga programi...

E nxehtë flakë, ja si shfaqet Erjona Sulejmani (FOTO)

Erjona Sulejmani këtë herë ka thyer të gjitha parashikimet lidhur me postimet e fundit. Së fundmi, bukuroshja e njohur ka bërë një postim në...

Provimet e Maturës/ Kushi: Ja si mund të veproni nëse s’jeni dakord me vlerësimin

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ditën e sotme ka dhënë një intervistë për Fax News ku ka folur lidhur me përgatitjet që po bëhen...