Autor: 27-shi

Kalitje / Nga 27-shi -

Qe palla… Drejtorët që gëlltit Safeti

Në krye të Kukësit, pas Sulejman Starovës, Shkëlqim Muçës, Hasan Likës, apo Ekrem Spahisë, ishte rradha e Dritan Dervishit për “grushtin” e rradhës Prej tre sezonësh, Kukësi ka qenë një…

Kalitje / Nga 27-shi -

Ikardi, tani armik publik

Sulmuesi i Interit ka fyer tifozët në autobiografinë e tij dhe këta të fundit nuk e pranojnë më si kapitenin e tyre Mauro Ikardi tashmë është në telashe vërtetë të…

Kalitje / Nga 27-shi -

Vlonjatët, asnjë lek në xhep

Nëse mund të flitet sërish për vullnetarizëm, vlonjatët e futbollit janë rasti më i mirë për t’u marrë në konsideratë. Prej katër muajsh kanë hyrë në fuqi pagesat e sezonit,…

Kalitje / Nga 27-shi -

Tirana, koha për të thyer kampionët

Deri tani kampionati kombëtar i futbollit ka kaluar gjashtë javë pa ngjyrë. Skënderbeu ka marrë pikët e plota pa luajtur qoftë edhe një transfertë të vërtetë, fushave i ka munguar…

OpEd / Nga 27-shi -

Arroganca e një autobuzi pa rrota

Nga Saimir Demi Mjaftoi një fitore pa shkëlqim në Vaduz të Lihtenshteinit dhe të gjithë filluam të jetonim me një tjetër mrekulli, si ajo e finaleve të Euro 2016. “Tani…

Kalitje / Nga 27-shi -

Golat shqiptarë të Ballkanit

Ferhan Hasani dhe Fatos Beqiraj shënuan në ndeshjet e fundit për përfaqësueset e Maqedonisë dhe Malit të Zi Shqipëria dhe Kosova u mundën në ndeshjet kualifikuese të së djelës, madje…

Kalitje / Nga 27-shi -

0-2/ Nuk jemi kundërshtarë për Spanjën

Iberikët dominojnë gjatë të gjithë 90 minutëshit në Shkodër, ndërkohë që Italia vuan shumë në transfertën e Shkupit Nuk kishim asnjë shans, madje duhet të kënaqemi që iberikët ndaluan me…