Autor: 27-shi

Kalitje / Nga 27-shi -

Murinjo, nga pankina në ring

Ish-trajneri i Çelësit, Hoze Murinjo, ishte një nga të parët që uroi kampionin e botës në peshat e rënda, version IBF, Antoni Xhoshua, i cili ka fituar mbrëmë ndeshjen me…

Kalitje / Nga 27-shi -

Mrekullia Ranieri vazhdon…

Kjo që po ndodh në Angli është e pabesueshme. Leiçesteri i vogël është shumë pranë titullit kampion në Premier League. Askush nuk e kishte menduar më parë, madje u cilësua…

Kalitje / Nga 27-shi -

Interi me “semafor” të kuq…

Aq shumë është ndëshkuar me kartonin e kuq, saqë Interi I Mançinit është një hap rekordit sezonal. Për të qenë të saktë, gjatë këtij kampionati futbollistët kanë marrë dënim ekstrem…

Kalitje / Nga 27-shi -

Kombëtarja, firojnë lojtarët e fushës

Futbollistët tanë gjithnjë e më pak të preferuar. Alban Mehën, të vetmin në formë e kanë marrë inat, ndërsa kanë mbetur për t’u përshëndetur vetëm deklaratat e vazhdueshme patriotike Lajmi…

Kalitje / Nga 27-shi -

Flamurtari, çfarë shkatërrimi…

Më keq se kaq nuk mund të shkonte në kampin e Flamurtarit. Që në Vlorë është e vështirë të ndërtosh një skuadër kompetitive, ky tashmë është një opinion i përgjithshëm….

Kalitje / Nga 27-shi -

Vdes tifozi, policia shfaqje dhune

Në fund të ndeshjes Flamurtari – Kukësi, në stadiumin e Vlorës është rregjistruar edhe një ngjarje shumë e rëndë. Një tifoz është rrëzuar nga shkallët dhe ka gjetur vdekjen. Ende…

Kalitje / Nga 27-shi -

Fernandez, kampioni që vdiq si barbon

Jo të gjithë kanë aftësinë ta shfrytëzojnë futbollin për të siguruar më pas jetën, pikërisht kur nuk janë më mundësitë për të qenë në fushë. Pol Gaskonj është gjithmonë në…