Autor: 27-shi

Kalitje / Nga 27-shi -

Shqipëria, në grupin e racistëve

Italia është dënuar nga FIFA me një gjobë prej 30 mijë frangash zvicerane (rreth 27 mijë euro) për sjellje të pahijshme dhe diskriminuese të tifozëve në stadiumin “Sammi Ofer” të…

Kalitje / Nga 27-shi -

Kosova, çfarë dashurie për futbollin

Nëse je i lidhur me sportin dhe i ke ndjekur zhvillimet në Kosovë, kupton që flitet për një vend shumë sportiv, që gjatë përpjekjeve për t’u rimëkëmbur pas luftës që…

Kalitje / Nga 27-shi -

Blofet e gjenive…

Real Madrid – Eibar 1-1 Një tjetër barazim befasues i Realit të Madridit, duke e mbyllur në 1-1 takimin e sotëm në “Santiago Bernabeu”, kundër Eibarit. Skuadra baske ka shënuar…

Kalitje / Nga 27-shi -

Rilindja e “Qemal Stafës”

Ky nuk është një kantier ndërtimi, nga ato që kemi parë rëndom në të gjithë cepat e Tiranës, ku pas disa muajsh do të dallosh të mbijnë nga toka ndërtesa…

Kalitje / Nga 27-shi -

Lista De Biazi, fillon rinovimi i Kombëtares

Gashi mbetet në Amerikë, afrohen Manaj, Grezda, Latifi dhe Llullaku, ndërsa Strakosha do të jetë pikë fikse, menjëherë sa të përfundojë aventura e Shpresave Në prag të ndeshjes ndaj Lihtenshteinit,…

Kalitje / Nga 27-shi -

Tirana pa fitore, Flamurtari pa lekë

Nesër do të jetë një ndeshje midis dy skuadrave me shumë histori në futbollin shqiptar, ajo ndërmjet Tiranës dhe Flamurtarit. Megjithatë, duket se edhe këtë sezon, të dyja këto ekipe…