AUTHOR NAME

27-shi

2280 POSTIME
0 Komente

Kam te puna

Nga Edison Ypi Kam te puna gjithçka që lypset për të ndrequr biçikletën, sobën, rubinetën, këpucët; çelësa, kaçavida, llamarina, çekiça, sholla, lëkura, ngjitëse, gozhda, thumba. Kam...

Po ju firmos Vorio Epirin, nuk ka hallin e Kosovës

Nga Enkel Demi Ndërsa greku është duke realizuar qetësisht projektin shovinist të Megalo Idesë, opinionistët, zëri opozitar i politikës, madje edhe Bashkimi Europian, merren me...

Gazetari shqiptar: Rita Ora a do martohesh me mua? (film)

Kjo është pyetja që një gazetar i TV Dukagjinit në Prishtinë i ka drejtuar Rita Orës në konferencën e shtypit para koncertit të madh. Këngëtarja...

Media greke i trembet protestës të së shtunës

Mediat greke i kushtojnë vëmendje protestës të 24 shkurtit përpara ambasadës greke në Tiranë. Këtë protestë e organizon Shoqata Patriotike “Çamëria”.   https://www.echedoros-a.gr/2018/02/blog-post_690.html

Fëmijën që flinte, babai iluzionist e “ndau në gjysmë” (film)

Justin Flom nga Shtetet e Bashkuara, që deri më tani ka realizuar me sukses shumë skena mashtrimesh optike, ka habitur të gjithë me paraqitjen...

Çamëria dënohet me vdekje

Nga Enkel Demi Duhet thënë që Shqipëria ende nuk e ka pranuar të heqë përdorimin e emrit “Çamëri” në tekset shkollore të historisë dhe gjeografisë....

Panda dhe Pandi

Nga Ilir Seci Javës që kaloi, Washington DC u nderue nga vizita e dy specieve të veçanta; Panda dhe Pandi... Panda dhe Pandi janë dy specie te veçanta......

Dita e Shën Valentinit në largësi me partnerin tuaj? Si ta festojmë…?

Çfarë duhet të bëni në Shën Valentin, nëse jeni një çift, por dashuria juaj jeton larg? Ja disa këshilla për të festuar me të dashurin/dashurën...

Latest news

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Rrena e Edi Ramës / COVAX do sjellë në muajin shkurt vetëm 3 % të vaksinave (film)

Gazetarja Klodiana Kapo e faktoje.al ka treguar në A-Show me Adi Krastën në Syri TV, lidhur mbi disa kërkesa që u ka dërguar ambasadave...

Xhevahir Zeneli: Në Amerikë punoja roje shkolle, ma vodhën pesë herë brenda javës (film)

Xhevahir Zeneli, aktori i rrallë në një rrëfim për jetën e tij artistike dhe personale, ka treguar për A-Show me gazetarin Adi Krasta, shumë...

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo tha të martën se Kina po kryen gjenocid ndaj pakicave etnike turke të njohura si Ujgurët dhe...