Autor: 27-shi

Kalitje / Nga 27-shi -

Kosova, anëtarja e 55-të e UEFA

Pikërisht në kongresin e sotëm të UEFA-s që u zhvillua në Budapest ishte pothuajse e sigurtë që Kosova do të pranohej në UEFA, për t’i hapur më pas rrugën kongresit…

Kalitje / Nga 27-shi -

“Leiçestermania”

Rreth orës 22:30 të mbrëmjes së djeshme, në “Stamford Bridge”, Eden Hazard ka shënuar për Çelsin dhe për Leiçesterin e Klaudio Ranierit ka përfunduar stresi. Skuadra e vogël angleze ka…

Kalitje / Nga 27-shi -

Derbi, tifozët në tavolinën kryesore

Ndeshja e së mërkurës në “Selman Stërmasi” ndoshta është edhe shpresa e fundit për synimet që kanë kundërshtarët e fushës. Në këtë derbi barazimi do të ishte fare i pavlerë,…

Kalitje / Nga 27-shi -

Ranieri, nuk ndalon as në “Old Traford”

Leiçesteri mund të shpallet kampion i Anglisë që nesër, mjafton që Totenhem të mos fitojë ndaj Çelsit në “Stamford Bridge” Klaudio Ranieri iu afrua titullit në Premier League, por barazimi…

Kalitje / Nga 27-shi -

Flamurtari në shpresën e Zotit

Të shkosh në Vlorë dhe të gjesh njerëz kaq tolerantë, kjo mund të ndodhë vetëm në futboll. Edhe pas humbjes së rradhës me Kukësin në shtëpi, drejtuesit e Flamurtarit i…