AUTHOR NAME

27.al

5496 POSTIME
0 Komente

Abonenti Shukri Xhelili është përkohësisht jashtë shërbimit

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, nuk bën më aleatin me kryetarin e Bashkisë së Peshkopisë, socialistin Shukri Xhelili. Në një shkrim në rrjetet sociale, sipas...

Republikë “kokëderrash”

Nga Skënder Minxhozi Ja ku e gjetëm edhe një epitet tjetër për ata që na kanë qeverisur në 24 vjetët e fundit. Sipas ish-kryeministrit Pandeli...

Në Elbasan po përsëritet Tropoja

Nga Enkel Demi Ngjarja e Elbasanit është nga ato që e nxjerr mbretin gollomesh. Në fundvit ka patur një debat të ashpër mes ministrit të...

Sondazhi/ PD 29 % përkundrejt PS 27%

  Në se do të zhvilloheshin zgjedhjet nesër, 16% votojnë LSI, 8% PDIU, 3% PR dhe 3% partitë e tjera Partia Demokratike rezulton fituese e sondazhit...

Mimi Kodheli: Sa e rrezikuar është Shqipëria nga ISIS dhe PS nga Ben Blushi

Mimi Kodheli, ministrja e Mbrojtjes në një intervistë në Shih Programin, në TVSH flet për rrezikun e ISIS në botën shqiptare. Rrëfen sfidat e...

“Lolita”, më e bukura në botë është…

Në Google ajo cilësohet si “vajza e vogël më e bukur në botë”. Është vetëm 10 vjeç dhe ka nënshkruar tashmë dy kontrata të...

Për bukën e gojës. Foto LSA / Malton Dibra

Interesimi i mediave për takimin e kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta me eurodeputetët, Knut Fleckenstein dhe Eduard Kukan.

Aktori bëhet baba në moshën 90 vjeç

Raffaele Pisu është 91 vjeç. Dikur në vitet ’50 - ’60 ka qenë një aktor mjaft i njohur në Itali, veçanërisht në teatër, por...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...