Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Atentati në Peqin/ Humb jetën 23 vjeçari, në gjendje të rëndë shoku i tij

Nga Ejona 0

Ka humbur jetën një i ri pas përplasjes me armë në Peqin.

Bëhet fjalë për 23 vjeçarin Andi Zylfi i cili ka humbur jetën si pasojë e të shtënave me armë zjarri pak më parë në Peqin, në fshatin Përparim.

Fillimisht u raportua për disa persona të plagosur në Peqin si pasojë e të shtenëve me armë zjarri, ndërsa bëhej me dije se në gjendje të rëndë ishte një person, ndërsa një tjetër ishte plagosur lehtë.

Nga informacionet paraprake, mësohet se 23 vjeçari Andi Zylfi ka mbërritur i pajetë në spitalin e Elbasanit, pasi nga të shtënat e shumta me armë ka marrë plagë në kokë. Ndaj viktimës dhe personit tjetër që ka mbetur i plagosur është qëlluar me breshëri plumbash nga një makinë në ecje.

Policia është nisur menjëherë drejt vendit të ngjarjes ndërsa nuk dihet ende shkaku i ngjarjes së rëndë, me një të vdekur dhe një të plagosur. Ndërkohë, në gjendje të rëndë ndodhet dhe shoku i Andi Zylfit, i cili udhëtonte në makinë bashkë me të.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej