Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Asgjësohen mbi 17 000 rrënjë kanabis në disa fshatra

Nga Klodiana 0

Tetë parcela me lëndë narkotike janë asgjësuar nga policia e Vlorës. Burime zyrtare thanë se janë gjetur rreth 17 400 rrënjë bimë narkotike të mbjella në fshatrat Vajzë, Orikum dhe Borsh.

“Policia asgjëson 8 parcela me rreth 17.400 rrënjë bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva.

Bimët narkotike u gjetën të mbjella nëpër sipërfaqe toke pa pronar në fshatrat Vajzë, Orikum dhe Borsh, të cilat u asgjësuan me anë të djegies me zjarr. Punohet për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve të tyre”, sqaron njoftimi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej