Arrestohet 21-vjeçari, mbante pa leje edhe armë e fishekë luftarakë

0
86

Një 21 vjeçar është arrestuar nga Policia e Kavajës. I riu u kap duke drejtuar automjetin në mënyrë të parregullt.

Mësohet se i riu nuk iu bind urdhrit të policisë për të ndaluar dhe braktisi automjetin duke tentuar të largohet. 21-vjeçari rezultoi të ishte autor i katër vjedhjeve po në këtë qytet.

Më tej, gjatë kontrollit në banesë, policia i gjeti një armë gjahu pa leje, fishekë luftarakë, një dorezë metalike dhe një maskë që dyshohet se përdoret për vjedhje.

Nga hetimet rezulton që 21-vjeçari të jetë autor i katër vjedhjeve të ndodhura gjatë ditëve të fundit:

– Më datë 19.01.2022, në fshatin Rrakull, Kavajë, dyshohet se ka vjedhur në banesën e shtetasit Xh. T.;

– Më datë 19.01.2022, në fshatin Bago, Kavajë, dyshohet se ka vjedhur në banesën e shtetasit Xh. V.;

– Më datë 21.01.2022, në lagjen nr. 3, Kavajë, dyshohet se ka vjedhur në banesën e shtetasit Xh. L.;

– Më datë 24.01.2022, në fshatin Golem, Kavajë, dyshohet se ka vjedhur në banesën e shtetases E. S.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kavajë, për veprime të mëtejshme procedurale.

  1. U., 21 vjeç u arrestua për veprat penale: “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”, “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”, “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.