Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ambasadorin Borchard e përzënë nga Presidenca. Nuk lejohet të hyjë me delegacionin e OSBE-së

Nga 27.al 0

Delegacioni i OSBE-së në Shqipëri ka mbërritur në ambientet e Presidencës, por ambasadori Borchardt është kthyer mbrapsht.

Më parë Presidenti Ilir Meta i dërgoi një letër zyrës qëndrore të OSBE-së në Kopenhagen, ku thuhet që Borchardt vuri në diskutim dekretin e tij për zgjedhjet e 30 qershorit, ndërkohë që më vonë u nxori gishtin e mesit protestuesve të “Unazës së Re” para Drejtorisë së Policisë së Tiranës.

Nuk është i mirëpritur/ Meta shpall “non grata” ambasadorin Bern Borchardt

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej