Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ambasadori i BE: “S’ka kohë për të humbur”

Nga Klodiana 0

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca ka apeluar sërish për palët politike, ndërsa u kërkon atyre nisjen sa më parë të dialogut me qëllim kapërcimin e krizës.

Me një shënim në “Twitter”, ambasadori  shton se Shqipëria nuk ka kohë për të humbur.

“Dhe për të rinisur urgjentisht një dialog me të gjitha partitë për të kapërcyer situatën e tanishme politike, për të siguruar që #Albania të mund të vazhdojë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në #EU dhe të shkojë në hapin e ardhshëm. Nuk ka kohë për të humbur. 2/2”-shruan ai.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej