Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Alketa ngjitet e këndon në Sanremo: Po të ishe bjonde të shihnin me dyshim, se i ngjaje Raffaella Carra-së (film)

Nga 27-shi 0

Prezantuesja shqiptare Alketa Vejsiu është ngjitur në skenën e Sanremos, festivalit italian të këngës.

Në një bashkëbisedim me moderatorin Amadeus, në skenën e Teatrit “Ariston”,  ajo është shprehur se prezantimi i Sanremo është pika më e lartë e karrierës së saj.

Ajo ka patur mundësinë të mbajë një monolog të gjatë, në të cilin ka falenderuar Italinë që nuk na ka braktisur kurrë.

Ajo u shpreh se një herë e një kohë shqiptarët ëndërronin Ccelentanon apo po të ishe bjonde ishe në dyshim, sepse i ngjaje Raffaella Carra.

Ajo në fund ia ka dalë të realizojë ëndërrën e saj dhe ka kënduar një duet me të mirënjohurin Bobby Solo.

Për ta parë Alketën në monolog dhe duet me Bobby Solo kliko këtu.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej