Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Akuzat e PD/ Prokuroria merr gjurmët e gishtave të Qerim Ismailaj

Nga Klodiana 0

Prokuroria përmes sektorit të saj për dekriminalizimin,  ka nisur verifikimin dhe ka kërkuar të merren gjurmët e gishtave të kryetarit të bashkisë Mallakastër Qerim Ismailaj.

Burimet bëjnë me dije se fillimisht gjurmët e gishtave të Ismailaj do të merren të ADISA.

Më herët Partia Demokratike përmes Sekretarit të saj të Përgjithshëm, Gazment Bardhi, bëri publik dokumentin e Prokurorisë së Athinës, ku, sipas tij, Gjykata e Kiosit e ka dënuar me 3 vite burg kryebashkiakun e Mallakastrës.

Sipas PD-së,Qerim Ismailaj është dënuar më 25 shkurt të vitit 2000 me 3 vite burg nga Gjykata e Kios, për kryerjen e veprimeve të dhunshme, plagosje (rrahje).

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej