Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Agresori i ngul gërshërën në fyt ushtarit në Itali, bërtet “Allahu Akbar”

Nga Ejona 0

Një 23 vjeçar ilegal në Itali ka goditur me gërshërë në fyt dhe shpatull një ushtar italian.
Sulmi ndodhi mëngjesin e sotëm, rreth orës 10:45 në Piazza Duca d’Acosta në Milano.
Mediat raportojnë se 23-vjeçari Jemeni Mahamad Fathe, bërtiti “Allahu Akbar” pasi u arrestua nga karabinierët italianë.
Fatmirësisht ushtari 34 vjeçar është jashtë rrezikut për jetën ndërsa është dërguar me urgjencë në spitalin Fatebenefratelli dhe po trajtohet për lëndimet në qafë e shpatull.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej