Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pamje tronditëse që në nisje të vitit shkollor/ Mësuesi dhunon fizikisht nxënësin në orën e mësimit (film)

Nga Ejona 0

Fenomeni i dhunës në shkolla nga mësuesit shqiptarë ndaj nxënësve nuk ka të ndalur.
Në një video të mbërritur në redaksinë e Gazetës Express, një mësues nga fshati Greme i Komunës së Ferizaj shihet duke e rrahur në orë të mësimit një nxënës me shuplaka.
Një lexues bën me dije se pamjet janë kapur në shkollën fillore “Enver Topalli” në këtë fshat.
Sipas këtij lexuesi, profesori me inicialet XH.T. vazhdimisht ushtron dhunë fizike ndaj nxënësve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej