A mund të zgjidhem deputet me këto premtime?

Duhet të lëçisni

Prestigjozja “Forbes” artikull për Kosovën: Vizitojeni, Rita Ora vjen nga atje

Revista prestigjoze botërore, “Forbes” ka publikuar së fundmi një artikull për disa nga vendet e botës, të cilat mund të vizitohen lehtësisht në këtë kohë pandemie. Veçanërisht,...

Gjykata Speciale në Kosovë: Arrestohet ish-shefi i inteligjencës së FSK, Sali Mustafa

Salih Mustafa, ish-shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit, që ka drejtuar njësitit të quajtur BIA, është...

Konfirmohen 13 raste të reja me Covid-19 në Elbasan

Në Elbasan janë konfirmuar pozitive për Covid-19, 13 raste të reja. Ministria e Shëndetësisë raporon këtë të mërkurë se numri i rasteve aktive në Elbasan...

26-vjeçari rreh dhe detyron të dashurën për marrëdhënie seksuale me forcë, shpallet në kërkim

Një ngjarje e rëndë është raportuar në policinë e Tiranës, ku një 26-vjeçar është shpallur në kërkim pasi akuzohet se rrahu dhe kreu marrëdhënie...

Nga Mentor Kikia

Të dashur miq, të njohur e të panjohur drejtëpërdrejtë,
Unë kam në plan të kandidoj në zgjedhjet e ardhëshme parlamentare, si i pavarur.
Padyshim, unë nuk do të kem një program qeverisës, por do të kem një platformë timen.
Fillimisht dua të them se çfarë nuk do të premtoj:
1- Nuk do t’i jap dhe nuk do t’i premtoj askujt, qoftë edhe një qindarkë, që të më japë votën.
2- Nuk do t’i premtoj askujt një vend pune apo favor tjetër, që të më japë votën si shkëmbim.
3- Nëse dikush, individ apo sipërmarrës, do të më dhurojë fonde për fushatë, do t’i marr dhe do t’i deklaroj, por nuk do t’i premtoj askujt se si deputet do të ndërhyj që ai të marrë tendera me fondet publike.
Çfarë do të premtoj:
1- Do të luftoj çdo ditë, me çdo mjet, për t’i dhënë fund maskaradës së ndotjes së mjedisit, duke parashikuar gjoba të rënda për të gjithë ata që hedhin mbetjet në rrugë apo kudo.
2- Do të flas dhe shkruaj, si dhe do të dal në rrugë të protestoj, qoftë edhe vetëm, për çdo aferë korruptive të qeverisë (kushdo që të jetë).
3- Do të kërkoj që në shkolla të futet, si pjesë e edukatës qytetare, edhe kapitulli: “T’i mësojmë fëmijët të protestojnë dhe të reagojnë, kur u shkelen të drejtat e tyre”, që të mos rriten qytetarë servila dhe të përulur.
Mendoni se dikush do të më japë votë, apo as shokët e mi nuk do më qasen?
Para se t’ju kërkoj votën, po ju kërkoj ta shpërndani këtë postim.
Ju falenderoj!

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Prestigjozja “Forbes” artikull për Kosovën: Vizitojeni, Rita Ora vjen nga atje

Revista prestigjoze botërore, “Forbes” ka publikuar së fundmi një artikull për disa nga vendet e botës, të cilat mund të vizitohen lehtësisht në këtë kohë pandemie. Veçanërisht,...

Gjykata Speciale në Kosovë: Arrestohet ish-shefi i inteligjencës së FSK, Sali Mustafa

Salih Mustafa, ish-shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit, që ka drejtuar njësitit të quajtur BIA, është...

Konfirmohen 13 raste të reja me Covid-19 në Elbasan

Në Elbasan janë konfirmuar pozitive për Covid-19, 13 raste të reja. Ministria e Shëndetësisë raporon këtë të mërkurë se numri i rasteve aktive në Elbasan...

26-vjeçari rreh dhe detyron të dashurën për marrëdhënie seksuale me forcë, shpallet në kërkim

Një ngjarje e rëndë është raportuar në policinë e Tiranës, ku një 26-vjeçar është shpallur në kërkim pasi akuzohet se rrahu dhe kreu marrëdhënie...

Vendosja e tritolit ndaj Preng Gjinit, “Akuza” thërret në takim drejtuesit e policisë së Tiranës

Drejtuesit e Policisë së Shtetit kanë nisur një takim në orën 11:00 në Prokurorinë e Tiranës. Raportohet se në qendër të takimit është hetimi i...