Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

9 viktima dhe 224 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Nga Klodiana 0

224 raste të reja dhe 9 viktima, është bilanci Covid-19 në Kosovë në 24 orët e fundit.

Drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani, i cili bëri të ditur se numri i përgjithshëm i viktimave nga koronavirusi në Kosovë ka arritur në 236. 152 pacientë janë shëruar.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar 434 mostra prej të cilëve 224 janë raste pozitive, më shumë se gjysma e të testuarëve.

Numri total i rasteve pozitive është 8.554 raste me 236 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 4.730 ndërkohë që numri i rasteve aktive është 3.588.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej